تبلیغات
* - راز افزایش طول عمر چیست؟

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 17 اردیبهشت 1390

راز افزایش طول عمر چیست؟

نیم ساعت پیاده روی سریع روزانه

معادل حداقل یک و نیم سال افزایش طول عمر

یک ورزش معمولی و ساده طی روز، علاوه بر شادابی و نشاط نه تنها می تواند شما را از ابتلا به نارسایی های قلبی ایمن کند، بلکه طول عمر بیشتری را برای شما تضمین می کند.

میزان اثر بخشی ورزش در جلوگیری از بیماریهای قلبی و افزایش طول عمر بستگی به مقدار ورزشی دارد که شما طی روز انجام می دهید. میزان اثر ورزش بر روی طول عمر، بخصوص هنگامی که قلب انسان دچار نارسایی می گردد؛ بخوبی مشخص است.

 

نتیجه تحقیقات اثر ورزش بر طول عمر:

اما نتیجه آخرین تحقیقات انجام شده در این زمینه در ماه گذشته منتشر شد. در این تحقیقات گروهی از افراد بالای۵۰  سال در مرکز مطالعات قلب فرامینگهام (Framingham) مورد آزمایش قرار گرفتند. جامعه بررسی شده در این تحقیق بیش از ۲۵۰۰ نفر بود.

این تحقیق که از ۴۶ سال پیش آغاز شده است نشان می دهد پس از نرمال کردن فاکتورهایی مانند کشیدن سیگار، بیماریهای خاص و سایر فاکتورهای مهم؛ آن دسته از افرادی که از سن ۵۰ سالگی برای سلامت خود، بطور دائم ورزش هایی ساده انجام می دادند نسبت به افراد ساکن؛ بطور متوسط ۱ تا۳ سال بیشتر عمر کرده اند و حداقل ۱سال دیرتر به بیماری قلبی دچار شده اند.

نکته جالب :

نتیجه جالبتر آنکه در افرادی که ورزش را خیلی جدی تر دنبال می کردند و تمرینات شدیدتر و طولانی تری انجام می دادند؛ اقلآ ۳تا ۵ سال بیش از افراد عادی عمر کرده و نارسایی های قلبی ۲ تا ۳سال دیرتر به سراغ آنها رفته است.

 

در پایان گزاش فوق آمده است که حداقل باید۳۰ دقیقه در روز

با سرعت زیاد پیاده روی کرد تا سلامتی،

بدن انسان را برای زندگی خود انتخاب کند

ارسال توسط احمدرضا ضرغامی
نظر سنجی
به نظر شما امکانات ورزشی دانشگاه آزاد آبادان در چه حدی است ؟

اشتراک گذاری
آب و هوا

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت